таг: Романскиот

Прогласени најдобрите во македонската кошарка за 2021 година

0
Плејмејкерот на романскиот клуб Плоешти, односно претходно на МЗТ Скопје, Андреј Магдевски ја доби наградата за најдобар кошаркар, тој во трката за ова...

Во Романија вакцинацијата против коронавирусот нема да биде задолжителна

0
Романскиот премиер Флорин Кацу денеска во Парламентот потврди дека вакцинацијата против коронавирусот нема да биде задолжителна. – Постои предлог-закон за вакцинација кој...

Романскиот Парламент ја одобри новата Влада на премиерот Кацу

0
Романскиот Парламент денеска ја одобри новата Влада, која како премиер ќе ја води поранешниот инверстициски банкар и министер за финансии Флорин Кацу....