таг: рок

Столтенберг: Финска во наредниве денови ќе стане членка на НАТО

0
Финска ќе се приклучи на НАТО во рок од неколку дена по одлуката...

Фенербахче не го пријави Алиоски за Лига Европа?!

0
Преодниот рок во Турција уште е отворен, но рокот за пријавување на фудбалери во европските клупски натпреварувања...

Француска екипа влегува во трка за потписот на Енис Барди

0
Енис Барди до крајот на преодниот рок ќе го напушти Трабзонспор, прашање е само каде ќе ја...

“Црвените Ѓаволи” испратиле понуда до Атлетико Мадрид

0
Антоан Гризман во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Атлетико Мадрид. Гризман беше еден од...

Скандалозен потег на Ајакс: Замената за Антони дојде во Амстердам, па...

0
Неочекуван потег на Ајакс во финишот од преодниот рок. Антони  замина во Јунајтед, а на негово место...

На Де Лихт му беа потребни само две минути за да...

0
Најскапото засилување на Баерн Минхен во летниот преоден рок, Матијс де Лихт во својот прв натпревар успеа...

Роналдо оди во лутиот ривал на Реал Мадрид?

0
Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо и во овој преоден рок секојдневно ги полни насловните страници на светските спортски...

Најголемиот дијамант на аукцијата досега – вреден меѓу 20 и 30...

0
„Камен“ или „рок“ (The Rock) е бел дијамант од 228,31 карати кој наскоро ќе се најде на аукција. Се проценува дека овој...

Крис Рок за прв пат проговори по шамарот на Оскарите

0
Американскиот комичар Крис Рок синоќа за првпат проговори по инцидентот во неделата на доделувањето на Оскарите, кога за време на директниот пренос на...

Вил Смит ја напушта академијата на филмски уметности – Крис Рок...

0
Комичарот Крис Рок досега не се огласил за инцидентот на 94-тото доделување на Оскарите, па кралицата на ток шоуто Опра Винфри и нејзината...