таг: рокгрупа

„Пинк Флојд“ после 30 години објавуваат песна, како поддршка на народот...

0
Членовите на британската рок-група „Пинк Флојд“ денеска преку официјалниот „твитер“ налог соопштија дека снимиле нова песна после период од 30 години, со цел...

ФОТО | Девојките ширум светот „фрлија око“ на фронтменот на италијанскиот...

0
Италијанската рок-група „Måneskin“ победи на 65-тото издание на Евровизија. Девојките ширум светот „фрлија око“ на фронтменот Дамиано Давид. Сепак, тој е во...