таг: роденденот

Во еден месец, Меси двапати гостува во Каталонија?!

0
Лионел Меси одлета во Барселона за да го прослави роденденот на својата сопруга, неколку часа откако даде...

Зад долгата традиција се крие ПОСЕБНО значење: Зошто за родендени се...

0
За секој човек, роденденот е посебен ден Кога славиме роденден, главното задоволство е секогаш тортата. Сепак, малкумина се запрашале зошто за...

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми...

0
Роденденот на Меган Маркл наводно кажува многу за нејзината личност. Од желбата за внимание па сѐ до траумата која влече...

ФОТО: Калиопи славеше роденден и се присети на детството: Малата Опи...

0
Калиопи вчера го прослави роденденот и по тој повод со своите пријатели и следбеници на Инстаграм сподели фотографии од детството. ...