таг: Роберт

Германските терминали за ЛНГ ќе бидат оперативни на крајот на годината

0
Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека првите два привремени терминали за ЛНГ во земјата, кои треба да...

Хабек: Суспендирањето на „Северен тек 2“ не значи дека гасоводот е...

0
Министерот за економија на Германија, Роберт Хабек, изјави дека државата може да функционира и без...

Роберт Патинсон: Не сакам да ме помнат како најлошиот „Бетмен“

0
Роберт Патинсон синоќа во „Шоуто на Џими Кимел во живо“ го претстави својот нов филм „Бетмен“, каде што се обидува да не потфрли...

Левандовски: Ние сме први фаворити за освојување на ЛШ

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е убеден дека негоиот тим е главен фаворит за пехарот во Лигата на шампиони. ...

ФИФА го прогласи Левандовски за фудбалер на 2021 година

0
Роберт Левандовски е прогласен за најдобар фудбалер на 2021 година во изборот на ФИФА. – Горд сум и среќен. Сакам да им...

Елејн Томсон и Левандовски најдобри во 2021 во избор на спортските...

0
Јамајканската атлетичарка Елејн Томсон – Херах и полскиот фудбалер Роберт Левандовски се прогласени за најдобри спортисти во 2021 година во избор на Меѓународното здружение на спортски новинари...

Неверојатниот Левандовски сруши уште еден рекорд на Герд Милер!

0
Роберт Левандовски само ја потврди победата на Баерн Минхен против Волфсбург (4-0), постигнувајќи погодок со кој влезе во историјата. Полскиот напаѓач на...

Роберт Левандовски сруши уште еден рекорд на Герд Милер

0
Полскиот фудбалер Роберт Левандовски со двата гола во победата на Баерн против Штутгарт од 5-0, вечерва успеа да го израмни рекордот на легендарниот...

Левандовски на лето сака трансфер во Реал Мадрид

0
Полскиот интернационалец Роберт Левандовски сака нов предизвик во кариерата. Тој на лето планира да го напушти Баерн Минхен, а негова цел е да...

Левандовски прогласен за стрелец на годината

0
Напаѓачот на Баерн Минхен Роберт Левандовски ја освои наградата „стрелец на годината“, награда која за прв пат ја доделува „Франс Фудбал“. -Секогаш...