таг: Ријана

Ријана ќе го изведе шоуто Супер Боул во НФ

0
Поп суперѕвездата Ријана ќе го води шоуто на полувремето на најгледаниот спортски настан во Соединетите Американски Држави, Супер Боул, објави таа на Твитер....

„Ова не е твоја сцена, се срамам од изгледот“ – Барбадос...

0
Ријана (33) беше прогласена за национална хероина на островската држава Барбадос во понеделникот на 29 ноември во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката...

ФОТО | Успеавме Џо: Ријана го испрати Доналд Трамп со вреќи...

0
Ријана на сликовит начин покажа што мисли за заминувањето на Доналд Трамп од Белата куќа и доаѓањето на Џо Бајден, а тоа...