таг: Ритер

Почина Пол Ритер: Актерот ќе остане запаметен по улогите во „Хари...

0
Британскиот актер Пол Ритер починал од тумор на мозокот на 54-годишна возраст, објави денеска неговиот агент. Агентот на Ритер за...