таг: ривал

Во Јуве сѐ уште се бесни: Судијата го реши дербито со...

0
Фудбалерите на Јувентус беа подобар ривал во однос на Интер (0-1), според оценките на најголем дел од...

Гаџа: Треба само да одиграме цврсто во одбраната

0
Анте Гаџа одлично го познава следниот ривал на Вардар во Лигата на шампионите. Вардар е во голема криза и има шест порази по...

Александар Зверев го освои Завршниот Мастерс во Торино

0
Александар Зверев славеше во големото финале над големиот ривал Данил Медведев по сетови 6-4, 6-4 и го освои Завршниот Мастерс во Торино. ...

Чави: Прекрасно е повторно да се биде на „Камп Ноу“

0
Со победа над градскиот ривал Еспањол како нов тренер на Барселона дебитираше синоќа Чави Ернандез, една од најголемите играчки легенди на каталонскиот клуб...

Кин: Ве молам, Фред игра за Манчестер Јунајтед, Фред

0
Манчестер Јунајтед денес загуби на рутински начин од градскиот ривал, а иако поразот беше помалку болен од оној срамниот против Ливерпул, за Рој...

Аталанта до бод во судиското надополнување

0
Фудбалерите на Лацио пропуштија шанса за триумф над големиот ривал Аталанта и тоа на теренот на противникот, откако му дозволија на противникот да...