таг: Рејес

Убиство на новинар во Мексико – шести по ред годинава

0
Мексиканскиот новинар Мануел Гонзалес Рејес е убиен во државата Морелос, во централниот дел на земјата, соопшти локалното обвинителство. Рејес, директор на локалниот...