таг: рестриктивни

Полска укинува дел од анти-ковид мерките

0
Полска од 1 март ќе ги укине повеќето рестриктивни мерки воведени поради коронавирусот, но обврската...

Најавата за отворање на терасите не ги спречи угостителите и денеска...

0
Граѓаните без рестриктивни мерки ќе ги обележат претстојните празници Рамазан Бајрам и Велигден. Само во деновите кога се обележуваат овие празници нема да...

Од понеделник Бугарија 10 дена со најстроги рестрикции

0
Oд понеделник во Бугарија се воведуваат рестриктивни мерки во траење од десет дена, најави денеска министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов на...

Бугарија од понеделник оди во 10 дневен „локдаун“, се запира со...

0
Рестриктивни мерки за десет дена се воведуваат низ Бугарија од понеделник, најави министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов на брифинг во Советот...

Стапија на сила новите рестриктивни мерки, угостителите со иницијатива пред Уставниот...

0
Новите рестриктивни мерки кои ќе важат до 20 јануари стапија на сила од вчера. Со нив, меѓу другото, се ограничи...