таг: рестораните

Угостителите на Халкидики размислуваат пржените компири да ги заменат со печении

0
Пржените компири во таверните и рестораните на Халкидики се чини дека се првата „жртва“ на недостигот на сончогледово масло, па така угостителите размислуваат...

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија...

0
Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот...

Угостителите од вечерва работат до 21 часот

0
Кафулињата и рестораните од денеска ќе работат плус два часа. Наместо до 18, ќе работат до 21...

Угостителските објекти од денеска работат до 21 часот

0
Рестораните и угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот, со што престанува да важи одлуката...

Бугарија: Училиштата, рестораните, трговските центри затворени до 31 јануари

0
Бугарија планира средните училишта, рестораните и трговските центри да останат затворени до 31 јануари, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот и...