таг: Република

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

0
Маж на 61-годишна возраст, државјанин на Република Северна Македонија, е пронајден вчера попладне...

Движејќи се кон Глобалниот Самит за Мир, Спасувајќи човечки животи

0
Пишува: Амб. ЛАРИСА ДИР Вонредна и Ополномоштена Амбасадорка на Украина во Република Северна Македонија На 14 јануари 2024 година, во Давос,...

Нови апарати за третман и дијагностика во Клиниката за хируршки болести...

0
Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски денеска заедно со министерот за здравство Фатмир Меџити беше во посета на Клиниката за хируршки...

Ковачевски: Оперативниот блок на Ортопедија е целосно реновиран

0
Претседателот на Владата на Република Македонија денеска присуствуваше и се обрати на ЈЗУ УК за ортопедски болести, каде во употреба беше пуштена реновирана...

Формулата за мир е основата за враќање на безбедноста

0
Пишува: Амб. ЛАРИСА ДИР Вонредна и Ополномоштена Амбасадорка на Украина во Република Северна Македонија Наскоро во Давос ќе се одржи четвртиот состанок...

(ЕКСКЛУЗИВНО) Статиja на Амбасадорката на Украина, Лариса Дир, по повод Денот...

0
Пишува: Амб. ЛАРИСА ДИР Вонредна и Ополномоштена Амбасадорка на Украина во Република Северна Македонија На 9 декември 1948 година, Генералното собрание на...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

0
Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето на над 85 илјади фалсификувани евра во кованици од по две евра минатиот вторник,...

Владата одобри 854 милиони денари за лекот „трикафта“ за болните од...

0
Владата на Република Македонија ја разгледа и ја усвои Информацијата од Министерството за здравство за давање согласност за преземање обврски, за чие плаќање...

Вучиќ: Инсистирав на средбата со Лајчак за формирање на ЗСО

0
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска се сретна со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу Белград и Приштина...

Хаџиу: Курти нема да потпише ништо што се коси со суверенитетот,...

0
Министерката за правда на Република Косово, Албулена Хаџиу, во ексклузивно интервју за Алсат рече дека француско-германскиот план е прифатлив за Косово,...