fbpx

таг: репрезентација

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

0
Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев...

Кирил Лазаров го објави списокот за ЕП за ракометари

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство, кое во јануари следната година...

Нант до бод против ГОГ Гудме со голот на Кире Лазаров

0
Капитенот и селектор на македонската машка ракометна репрезентација, Кире Лазаров, беше јунак на својот Нант во Европската лига на ЕХФ во дуелот со...

Македонските ракометарки втор пат поразени од Србија

0
Македонската женска ракометна репрезентација запиша втор пораз во пријателските натпревари со селекцијата на Србија. Вториот натпревар одигран во Стара Пазова заврши во...

Пораз на македонските кошаркари во Украина

0
Машката кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден натпревар во рамките од квалификациите за пласмна на Светското првенство и претрпе пораз на гостувањето...

Бајиќ: Мора да одиме понатаму,има уште натпревари да се играат

0
По натпреварот, селекторот на машката кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ им честита на играчите за доброто издание во првото полувреме и искрено се надева...

Србија шокирана од Белгија

0
Кошаркарската репрезентација на Србија неочекувано зауби на гостувањето кај Белгија со 73:69 во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година....

Багатскис: Не очекува тежок меч со Македонија

0
Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе се сретне со Украина во рамките од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година и втор натпревар...

Кошаркарите заминаа за Киев

0
Македонската машка кошаркарска репрезентација замина за Киев каде „црвено-жолтите“ ги очекува натпревар со Украина во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023....

Србија подобра од Македонија во пријателски меч

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија забележа пораз од Србија со 25-33 на првиот контролен натпревар кој се одигра во Стара Пазова, како подготовка...