fbpx

таг: репрезентативец

Барселона договори фудбалер на Челси

0
Капитенот на лондонски Челзи, и шпански фудбалски репрезентативец Сезар Аспиликуета следното лето ќе се пресели во Барселона. Според информацијата договорот на Шпанецот...

Котевски нов тренер на Металург

0
Поранешниот македонски репрезентативец, Игор Котевски е назначен за нов тренер на Металург. – Игор Котевски е нов тренер на Металург. Ова значи...

Енис Барди се сели во Милано?!

0
Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, по завршувањето на сезоната ќе биде слободен играч. Медиумите во Шпанија и Италија, тврдат дека тој веќе добил неколку...

Муслиу потпиша за германски Инголштад

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу го напушти унгарското првенство и ги засили редовите на Инголштад, објави денеска германскиот второлигаш. Стандардниот репрезентативен дефанзивец се пресели...

Јани Атанасов останува во Хајдук до 2023 година

0
Македонскиот фудбалски интернационалец и повремен репрезентативец Јани Атанасов доби нов договор од сплитски Хајдук и во клубот останува и во следната година. ...

Суарез би можел да се пресели во Астон вила

0
Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, и член на Атлетико, Луис Суарез може да го напушти клубот од Мадрид. Ова го објави шпанскиот новинар Жерар Ромеро...

Адеми меѓу 25-те најголеми играчи во Хрватска во изминативе 50 години

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо, Аријан Адеми се најде меѓу 25-те најдобри фудбалери во последните 50 години во Хрватска, во...

Кузмановски: Се обидуваме да играме нов систем, против Данска нема што...

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски знае дека големиот број на технички грешки и брзоплетоста во играта се главните причини за поразите на Македонија...

Јакимовски играч на натпреварот во кошаркарскиот тим на Вашингтон Стејт Универзитетот

0
Mакедонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Јакимовски, синоќа беше главен играч на Вашингтон Стејт Универзитетот во дуелот со Калифорнија. Јакимовски ја продолжи одличната серија...

Се огласи црногорскиот ракометар кој плукна кон македонските навивачи: Заработи и...

0
Црногорскиот ракометен репрезентативец, Марко Ласица се извини за потегот по крајот на натпреварот меѓу Македонија и неговата репрезентација. Тој плукна кон македонските...