таг: рекордно

Анкета: Незадоволството на Германците од владејачката коалиција на рекордно ниво

0
Незадоволството на германските гласачи од владејачката коалиција достигна рекордно високо ниво, покажува денеска објавеното истражување на националната телевизија ЗДФ, откако сите коалициски партии...

Доаѓа вакцина за кокаин? Еве што велат експертите

0
Консумацијата на кокаин е на рекордно ниво. Според податоците на ОН, во 2021 година, околу 22 милиони луѓе ја консумирале оваа дрога. ...

Се подготвува вакцина против кокаин

0
Користењето кокаин е на рекордно ниво. Според податоците на ОН, во 2021 година, околу 22 милиони луѓе ја користеле оваа дрога. Во однос...

Изминатата недела била најжешката во историјата, според Светската метеоролошка организација

0
Во рекордно топлиот јуни се забележани невидени температури на површината на морската вода и рекордно мала количина мраз на Антарктикот. Рекордните температури...

Истражување: Топлата зима во Европа ги пресуши реките, езерата и каналите

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

„Фајненшл тајмс“: Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

0
Цените на електричната енергија во Европа достигнаа рекордно ниво поради намалените испораки на гас од Русија, објави британскиот весник „Фајненшл тајмс“...

Чешка го има најдолгиот висечки пешачки мост во светот

0
Рекордно долгиот висечки пешачки мост се наоѓа на североистокот на Чешка, јавува Анадолија. Skybridge 721 е најдолгиот висечки...

Чешкиот „Небесен мост“ достапен од мај

0
Рекордно најдолгиот висечки мост, којшто се наоѓа во североисточна Чешка, треба да биде отворен во мај. Тој ќе им овозможи на планинарите „прошетка...

ВИДЕО: Паднати далноводи и искорнати дрвја, снегот направи пустош во САД

0
По празничната недела обележана со откажувања на летови и рекордно зголемување на случаите на Ковид-19,...