fbpx

таг: рекорден

Цената на бензинот во САД го надмина прагот од пет долари...

0
Новиот рекорден пораст на цените на бензинот низ САД создава тензии кај милиони потрошувачи и во стопанството, а придонесува и за...

Во Шангај рекорден број заразени, се’ повеќе кинески градови воведуваат мерки

0
Рекорден број на луѓе заразени со Ковид-19 беа регистрирани денеска во Шангај, а другите кинески градови воведоа ограничувања според методот „брзо...

Рекорден број новозаразени со ковид во Русија и Украина

0
Русија и Украина денеска пријавија рекорден број заразени со ковид-19 што се смета дека е поради сојот омикрон кој е многу позаразен. Во...

Рекорден број новозаразени со ковид во Русија и Украина

0
Русија и Украина денеска пријавија рекорден број заразени со ковид-19 што се смета дека е...

Рекорден број заразени со омикрон во голем број држави

0
Рекорден број на нови случаи на коронавирус се пријавени во голем број земји ширум светот поради ширењето на позаразната верзија на...

Омикрон донесе рекорден број на новозаразени во САД

0
Рекорден број нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД, соопшти Федералната здравствена агенција. Центрите...

Во Грција регистриран нов рекорден број на заразени со ковид-19

0
Вчера Грција забележа нов рекорден број на инфицирани со коронавирусот за еден ден, соопштија тамошните...

Како може Македонија на СП во Катар?

0
Македонија ги игра најдобрите мундијалски квалификации во историјата со рекорден број на освоени бодови, рекорден број на голови на гости, како и на...

Германија го надмина црниот рекорд, од понеделник во сила нови мерки

0
Германија денеска бележи рекорден број на нови инфекции со коронавирус, со 50.196 нови случаи за 24 часа, што е знак за...

Во Бугарија рекорден број на смртни случаи од корона во еден...

0
Бугарија денеска објави рекорден број смртни случаи од коронавирус во еден ден. Статистиката...