таг: резултатот

Украина влегува во третиот месец од војната со Русија

0
Илјадници убиени, милиони раселени и градови претворени во урнатини е резултатот од досегашните два месеци...

Словенечкиот премиер Јанша е позитивен на коронавирус

0
Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, соопшти дека резултатот од брзиот тест покажал инфекција со коронавирус....

Илина и Ева Соколовски се закитија со нови медали на натпераврот...

0
Илина победи, а Ева го освои третото место. Ваков е резултатот од натпераврот по ритмичка гимнастика на сестрите Соколовски, кој се одржа викендот...