таг: режисери

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот...

0
Еден од најпознатите српски режисери и директори на фотографија, Божидар Николиќ, почина вчера на 80 години како последица на коронавирус, јави РТС....