таг: редовно

Зеленски: Многу лидери го осудија рускиот терор – важно е оваа...

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во своето редовно вечерно видео обраќање, во неделата навечер, заблагодари за изразите на сочувство и поддршка за грозоморниот...

Украинскиот град Харкив се подготвува да го отвори своето прво подземно...

0
Градот Харков во Источна Украина, кој редовно е цел на руските напади, во март ќе го отвори своето прво подземно училиште, јави ДПА....

ВИДЕО/ Навивачите се судрија со одбојкарите на Шкендија

0
Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи...

Украинскара нуклеарка Запорожје исклучена од електричната мрежа по руските напади

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје е исклучена од редовно снабдување со електрична енергија по големиот бран руски ракетни напади низ целата земја,...

Луѓето се изненадени од тоа колку често треба да ја менуваме...

0
Дали сте некој што редовно менува долна облека или облекувате стари, но удобни гаќички или боксерки полни со дупки? Луѓето спаѓаат во...

Еве колку време е потребно за да ги видите резултатите од...

0
ДАЛИ сте редовно во теретана или штотуку сте почнале да вежбате, да останете мотивирани не е лесно. Покрај физичките и менталните здравствени придобивки...

Што кажува вашето омилено кафе за личноста?

0
Ако редовно пиете кафе, можеби ќе ве интересираат резултатите од една неодамнешна студија. Откриени се врските помеѓу омилените пијалоци и другите избори. Конкретно,...

Луѓето кои редовно носат очила имаат помал ризик од инфекција со...

0
Луѓето кои редовно носат очила имаат умерено помал ризик од инфекција со Ковид-19, додека контактните леќи немаат дополнителна заштита, покажува големо истражување кое...

Брз тест на здравјето: Колку долго можете да стоите НА ЕДНА...

0
Луѓето кои редовно вежбаат и се во добра форма секогаш можат подолго да стојат на едната нога, што експертите го поврзуваат и со...

Три вида на вежби кои го одржуваат срцето здраво

0
Голем број луѓе кои редовно вежбаат размислуваат само за изгледот на нивното тело, но често забораваат на еден исклучително важен мускул – срцето....