таг: регулаторно

По Фејсбук и Твитер, руските власти го блокираа и Инстаграм

0
Руското регулаторно тело за медиуми Роскомнадзор денеска официјално го вклучи Инстаграм во листата на забранети сајтови, со што во Русија целосно се блокирани...

Британија ја одобри употребата на вакцината на Џонсон и Џонсон

0
Британското здравствено регулаторно тело ја одобри денеска употребата на вакцината на Џонсон и Џонсон, соопшти Министерството за...

Куба одобри уште една вакцина против Ковид-19 за нова фаза на...

0
Кубанското регулаторно тело одобри уште една потенцијална вакцина против Ковид-19 за нова фаза на тестирање, со цел да се спречи новиот бран на...

Велика Британија ја одобри употребата на анти-ковид вакцината на Оксфорд и...

0
Британското регулаторно тело ја одобри употребата на анти-ковид вакцината на Универзитетот Оксфорд и на фармацевтската фирма „АстраЗенека“. Генералниот...