таг: регистрираат

Загрижувачко зголемување на дневните случаи на ковид-19 во САД

0
САД просечно регистрираат над 100 000 нови дневни случаи на ковид-19 дневно, што е најголем број за...

Во САД има по над 100.000 новозаразени секој ден

0
САД просечно регистрираат над 100.000 нови дневни случаи на Ковид-19 дневно, што е најголем број за речиси шест месеци, покажуваат податоците на Универзитетот...

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ ЛЕТУВАТЕ: Еве во кои земји најмногу се заразиле повратниците...

0
Австриските власти регистрираат се повеќе случаи на инфекција со коронавирусот кај повратниците од одмори во странство, а најзаразени се оние кои летувале во...

„Како да не сме во главниот град, луѓето умираат како животни“:...

0
Во Индија се регистрираат стотици илјади нови случаи на коронавирус секој ден, а властите се соочуваат со ужасни проблеми. Нема повеќе кислород во...