таг: регионалните

Нови напади врз регионот на Киев и Запорожје, тврдат украинските власти

0
Локалните медиуми и регионалните власти на Киев утрово соопштија дека главниот град на Украина ноќеска повторно бил на удар на руските...

Лисичанск и понатаму цел на руската артилерија

0
Лисичанск и понатаму е цел на тешка руска артилерија, откако регионалните власти на истокот на...

Берлин првпат доби градоначалничка

0
Германските социјалдемократи (СПД) победија на регионалните избори за управување со државната влада во Берлин, според...