таг: регионалниот

Социјалистите доминираат во Шпанија, Каталонските сепаратисти го губат мнозинството во регионалниот...

0
Каталонските сепаратисти го загубија мнозинството во регионалниот парламент на изборите одржани вчера во североисточниот шпански автономен регион, на кои победија владејачките социјалисти во...

Се урна руски воен авион

0
Руски воен авион се урна во областа Белгород, објави регионалниот гувернер на овој руски регион,...

ЕУ: Мафијата на Западен Балкан стана клучен играч на регионалниот и...

0
Криминалните мрежи во Западен Балкан станаа клучни актери и на регионалниот и на европскиот пазар на дрога, се посочува во извештајот...

Клуге загрижен поради можно ширење на мајмунски сипаници

0
Регионалниот директор на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге денеска изјави дека е загрижен оти ширењето на мајмунските сипаници може да се...

(ВИДЕО) Гори складиште со нафта во рускиот град Белогорд

0
Гори магацин за нафта во рускиот град Белгород, а регионалниот гувернер Вјачеслав Гладков ја обвинува украинската армија дека извршила воздушен напад...