таг: регионална

Украинска регионална воена администрација: Ракетирано Запорожје, нема загинати

0
Шефот на украинската регионална воена администрација соопшти дека руските сили утрово ја гаѓале цивилната инфраструктура...

ВИДЕО: Северина со „The Magic Tour“ повторно го поврза регионот

0
Четвртата регионална турнеја на Северина, „The Magic Tour“ заврши отприлика ова време минатата година, со идеја за нејзино продолжување и на почетокот...