таг: Реакции

Урнебесни реакции на домашни миленичиња ќе ве насмеат до солзи: Проверете...

0
Животните со своите урнебесни реакции знаат да ни го разубават денот, а често и сопствениците ги забележуваат тие моменти. Домашните миленици се...

Познат Шпанец го “боцна“ Надал: Нека се заблагодари на австралиската влада...

0
Популарниот шпански поет и сатиричар Фреј Хозефо предизвика бурни реакции со својата интересна објава на Твитер. Шпанецот, кого на оваа популарна социјална...

Пратениците утре гласаат за намалување на ДДВ за струјата

0
По жестоките реакции во јавноста дека месецов сметките за струја ќе бидат повисоки, пратениците решија утре на пленарна седница да дебатираат за намалувањето...

Бизнис сектор: Исплатата на K-15 за администрацијата е непродуктивно

0
Стопанството со остри реакции за одлуката на Владата со ребалансот да се одвојат пари за годишен регрес...

Твитер воведува реакции како на Фејсбук

0
Твитер воведува реакции за твитовите, покрај вообичаениот „фејв“ корисниците ќе можат да оставаат и реакции на твитовите, слично како на статустите кои се...

Твитер воведува реакции како на Фејсбук

0
Твитер воведува реакции за твитовите, покрај вообичаениот „фејв“ корисниците ќе можат да оставаат и реакции на твитовите, слично како на статустите кои се...

ФОТО: За новиот дрес се огласи и најдобрата македонска фудбалерка

0
Голем број на реакции има за новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација со кој ќе настапи на историското ЕП. Откако својот став го...

Причина број 1 зошто различно реагираме на вакцината

0
Tелото развива две реакции на вакцината: иницијален одговор на имунолошкиот систем и адаптивен имунолошки одговор. Некои луѓе по вакцинирањето доживуваат...

Грците бесни: Тие во карантин, Мицотакис на ручек со повеќе од...

0
Реакции во Грција, како на социјалните мрежи, така и од опозициските партии предизвикаа фотографиите од собирот и ручекот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис...