таг: рацете

Aко ноќе ви трнат прстите побарајте помош од доктор што поскоро

0
Будењето со трнење во рацете или прстите може да биде еден од првите знаци на синдромот на карпален тунел, состојбата што настанува кога...

Анонимно писмо – стрелање на Левандовски, Нојер и Гнабри!

0
Во анонимно писмо, кое падна во рацете на силите на редот на Сент Паули, се бара играчите на германскиот шампион Баерн, Роберт Левандовски,...

За овие студени денови: Заштитете ги своите раце, еве го најдоброто...

0
Рацете во зимските денови се најмногу изложени на студ и ветер, па кожата повеќе од вообичаено се суши, пука, понекогаш и крвари. Еве...

Српски милијардер го купи Саутемптон

0
Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на...

Премиерлигашите го лимитираа буџетот на Њукасл: Не сакаат нелојална конкуренција

0
Фудбалскиот клуб Њукасл од пред извесно време е во рацете на саудискиот принц Мохамед бин Салман. Тој акциите на клубот ги купи за...