таг: Рафаел

Малдини: Рафаел Леао ќе потпише нов договор

0
Рафаел Леао наскоро ќе стави потпис на нов договор, тоа го потврди и директорот на...

Надал ја демантира веста дека ќе учествува во турнирот во Монте...

0
Натпреварите во Монте Карло почнуваат на 8 април, но Рафаел Надал, на десет дена до...

Надал го „издаде“ Федерер: Ова е мојот најголем ривал во кариерата

0
Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се соочија само еднаш (четвртфинале на Ролан Гарос, победи шпанецот), бидејќи најчесто...

Надал откри кој е најголемиот ривал во неговата кариерата

0
Вториот тенисер во светот Рафаел Надал, во пресрет на завршниот Мастерс во Торино, изјави дека Новак Ѓоковиќ...

Бремената сопруга на Надал примена во болница

0
Рафаел Надал и неговата сопруга Чиска Перељо во моментов минуваат низ вистинска драма, бидејќи шпанските медиуми пренесуваат дека Чиска, која е во 31-та...

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Надал: Реков дека ова можеби е мојот последен АО, но сега...

0
По неверојатниот, историски пресврт Рафаел Надал дојде до својот 21 Грен слем победувајќи го Данил Медведев по пет ипол часовен натпревар. Шпанецот...

Шаповалов: Погрешив кога на судијата му реков дека е корумпиран, но...

0
Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 гокоментираше конфликтот со судијата. – Погрешно се изразив...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн. ...

Надал повторно за Ѓоковиќ: Никогаш нема да бидам против правдата

0
Рафаел Надал на прес-конференцијата после победата против Маркос Гирона во првото коло на Австралија Опен ја коментираше ситуацијата во која се најде Новак...