таг: расчистување

Албанската полиција уапси Руси и Украинец во воена база

0
Во Албанија се води истрага за целосно расчистување на настанот што се случи во Грамш,...

Во Чешка се санираат последиците од торнадото кое однесе 5 животи

0
Војниците и пожарникарите започнаа со расчистување на остатоците по реткото и смртоносно торнадо во Чешка. Напорите за...