таг: рани

Израел нападна луѓе кои чекаа хуманитарна помош во Газа, убиени се...

0
Израелската војска уби 20 Палестинци и рани најмалку 155 во вооружен напад врз луѓе што чекаа хуманитарна помош на Кувајтската крстосница во Појасот...

Вакцините можеби нема да можат да го спречат ширењето на варијантата...

0
Постојат рани знаци дека вакцинираните луѓе би можеле да го пренесуваат сојот Делта на коронавирусот исто толку лесно како и невакцинираните луѓе, соопшти...