таг: раните

Русите не успеаја да преминат на западниот брег на Днипро, беа...

0
Во раните утрински часови во четвртокот, група руски војници направија дрзок обид да го преминат Днипро со моторен чамец за да се истоварат...

Синоќа руските агресори го ракетираа Кијив со балистички ракети, има жртви...

0
Руски ракетен напад во раните утрински часови на 13 декември повреди најмалку 45 лица во областа Днипровски во градот, изјави градоначалникот Виталиј Кличко...

Не сме ни близу до вештачка интелигенција која ќе биде паметна...

0
Еден од раните инвеститори во комапнијата „DeepMind“ разговарал со новинарите за напредокот на вештачката интелигенција. Колку сме далеку од таканаречена општа вештачка...

Руски новогодишни напади во украински градови

0
Сирените за воздушен напад се огласија во Киев во раните утрински часови од Новата година,...

Во Косово запален автомобил пререгистриран со таблички РКС

0
Косовската полиција соопшти дека во раните утрински часови бил опожарен автомобил со таблички РКС (Република...

Нов напад врз косовската полиција на северот

0
Косовската полиција соопшти дека во раните утрински часови се случиле две експлозии во Шарпеј кај...

Меѓународните медиуми преплавени со вести за Украина

0
Меѓународните медиуми се преплавени со бомбастични наслови уште од раните утрински часови. „Си-Ен-Ен го започна...

Млада пациентка со мозочна смрт ќе биде шестиот починат донор на...

0
Денеска во раните утрински часови започаа координативни состаноци за подготовка за отпочнување на шестата по ред трансплантација од починат донор, соопшти министерот за...

Турски брод испукал предупредувачки истрели кон кипарската полиција

0
Турската крајбрежна стража во раните утрински часови отворила оган врз брод на кипарската крајбрежна стража, пренесуваат агенциите. Портпаролот на кипарската полиција Христос...