таг: ракетниот

Тензиите низ светот ескалираат, дали сме на работ на трета светска...

0
Последните случувања на Блискиот исток со ракетниот напад на Иран врз пограничната област во Пакистан само ги зголеми стравувањата дека ескалациите на конфликтите...

Напад на железничка станица, 52 жртви

0
Преживеаните од ракетниот напад на железничката станица Краматорск во регионот Донбас во Украина, раскажуваат за ужасните сцени што ги виделе по...