таг: ракета

Американската војска уништи противбродска ракета на Хутите во Јемен

0
Војската на САД денеска соопшти дека уништила противбродска ракета на Хутите во Јемен, која била насочена кон Црвеното Море, пренесува Ал Џазира....

На месечината е лансирана нова ракета „Вулкан Кентаур“, прва по „Аполо“

0
Утрово од вселенската станица Кејп Канаверал е лансирана нова голема ракета „Вулкан Кентаур“, носејќи го она што би можело да биде првиот комерцијален...

SpaceX експлодираше, Маск им честиташе успех на тимот!

0
реклама Новата џиновска ракета на компанијата Space X (Space X) полета од базата во...

Ракета падна на египетска територија во туристички центар на Црвеното море

0
Ракета паднала во близина на медицинска установа во египетското одморалиште Таба на Црвеното...

Северна Кореја истрела балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела ракета со долг дострел од нејзиниот источен брег, што...

Шведска истражувачка ракета случајно падна во Норвешка

0
Истражувачка ракета, лансирана во понеделникот од страна на Шведската вселенска корпорација (ССЦ) од...

Северна Кореја истрела интерконтинентална балистичка ракета, падна во близина на Јапонија

0
Северна Кореја истрела сомнителна интерконтинентална балистичка ракета во петокот, која слета на само 200 километри...

Сеул: Северна Кореја лансираше уште една балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска лансираше балистичка ракета со краток дострел кон нејзините источни води. Информацијата ја...

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...

Северна Кореја тестираше балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела балистичка ракета од неодреден тип во морето во близина на нејзиниот...