fbpx

таг: ракета

Северна Кореја истрела интерконтинентална балистичка ракета, падна во близина на Јапонија

0
Северна Кореја истрела сомнителна интерконтинентална балистичка ракета во петокот, која слета на само 200 километри...

Сеул: Северна Кореја лансираше уште една балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска лансираше балистичка ракета со краток дострел кон нејзините источни води. Информацијата ја...

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...

Северна Кореја тестираше балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела балистичка ракета од неодреден тип во морето во близина на нејзиниот...

НАСА повторно го одложи лансирањето ракета на Месечината

0
Лансирањето на новата ракета на американската вселенска агенција НАСА на Месечината повторно е...

Подготвена новата џиновската ракета на НАСА – еве кога ќе се...

0
Огромната месечева ракета на НАСА, „Систем за вселенско лансирање“ (Space Launch System) го почна своето бавно, повеќечасовно патување до лансирната рампа денеска додека...

Новата џиновската ракета на НАСА подготвена за лансирање

0
Огромната месечева ракета на НАСА, „Систем за вселенско лансирање“ (Space Launch System) го...

Пјонгјанг „најверојатно лансирал интерконтинентална ракета“

0
Северна Кореја денеска лансираше интерконтинентална балистичка ракета кон морето во близина на нејзиниот источен брег,...

Северна Кореја истрела хиперсонична ракета

0
Официјален Пјонгјанг соопшти дека вчера успешно е тестирана нова хиперсонична ракета, наречена Хвасонг-8, објави Би-би-си....

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата- не се знае каде ќе...

0
Дел од огромна ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Тијанх паѓа назад на Земјата и може неконтролирано да...