таг: ракавици

Кина предупредува на пренос на омикрон преку пошта од странство

0
Кина ги повика жителите да носат маски и ракавици кога отвораат пошта, особено од странство,...

ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил...

0
Носејќи ракавици направени од рециклирани материјали и зимска јакна, американскиот сенатор Берни Сандерс со „обична облека“ се појави на инаугурацијата на 46. претседател...