таг: работ

Борел апелира за деескалација: Блискиот исток е на работ на бездна

0
Блискиот исток е „на работ на бездна“, изјави денеска шефот на европската дипломатија Жозеп Борел и повика на деескалација на конфликтот меѓу Израел...

Се зголемуваат тензиите, Блискиот Исток се приближува на работ на регионална...

0
Блискиот исток се приближува на работ на регионална војна, која администрацијата на Бајден се обиде да ја спречи по смртоносните напади на Хамас...

Светот ја губи својата хуманост, вели висок комесар при ОН за...

0
Блискиот исток е на „работ на бездна“ како резултат на војната меѓу Израел и Хамас, изјави високиот комесар при ОН за...

Hавивачите на Панатинаикос, со ласери го прекинаа кошаркарско дерби

0
Кошаркарското дерби во Грција секогаш е на работ на прекин. Навивачите не можат да поднесат...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: На Сахара падна снег, погледнете како тоа изгледа! (ФОТО+ВИДЕО)

0
Градот Аин Сефра, на работ на пустината Сахара, минатата недела беше погоден од студено време – па дури и од снег. ...

СЗО: Морален пад при дистрибуцијата на вакцините, принципот „прво за мене“...

0
Светот е на работ на катастрофален морален пад на дистрибуцијата на вакцини за „ковид-19“, изјави денеска генералниот...