таг: работа

Избрани првите седум поротници за судењето на Трамп на Менхетен

0
Неблагодарната работа за избор на порота за првото кривично судење на поранешен претседател на САД доби замав вчера, бидејќи седуммина Њујорчани беа избрани...

Вкупно 12.300 деца се убиени во Газа помеѓу октомври 2023 и...

0
Според Агенцијата на ОН за помош и работа за палестинските бегалци на Блискиот Исток (UNRWA) за време на четиримесечната војна во Газа биле...

(ВИДЕО)100 дена во 100 секунди: Ова е најголемото раселување на Палестинците...

0
Агенцијата на Обединетите нации за помош и работа за палестинските бегалци (УНРВА)  денеска соопшти дека војната меѓу Израел и Хамас, која започна на...

ЕУ сака да ја „излекува“ зависноста на децата и тинејџерите од...

0
Во услови на проблеми со отсуство од работа и дигитални опсесии, глобалните напори за ограничување на влијанието на социјалните медиуми врз...

17-годишно истражување откри која е најстресната работа на светот

0
реклама Скоро не постои работа која не е стресна од време на време, а...

Рекорден број тренерски смени во Премиер лигата

0
Двајца тренери вчера остана без работа во англиската Премиер лига. Менаџерите ги отпуштија Лестер и...

ФЕИТ отвори Фаб Лаб – нов простор каде студентите ќе работат...

0
Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ). Новиот простор што треба да им овозможи...

Истражување: Поради можноста за работа од далечина, голем број Германци се...

0
Можноста за работа од дома мотивирала многу луѓе, особено од големите градови, да го сменат местото на живеење. Ова го покажуваат...

Ако имате мачка и работите од дома, веднаш ќе се препознаете...

0
Мачка и работа од дома? Многу тешко. Фотографијата која се појави на социјалните мрежи насмеа многу сопственици на мачки, кои брзо се...

Дачиќ: ЗСО е предуслов на сите предуслови

0
Голема работа е што и Вашингтон и Брисел, иако ги знаат нашите „црвени линии“, го оценуваат пристапот кон дијалогот меѓу Белград...