fbpx

таг: Пјер

Барса го претстави Обамејанг, вметна клаузула која тешко дека некој би...

0
Пјер Емерик Обамејанг и официјално e нов фудбалер на Барселона, откако претходно спогодбено го раскина договорот со Арсенал. Искусниот напаѓач од Габон...

Обамејанг заминува од Арсенал, Њукасл следна дестинација

0
Лондонски Арсенал му ја отвори излезната врата на  Пјер Обамејанг, кој слободно може да си бара нов клуб во зимскиот преоден рок. ...

Обамејанг отстранет од тимот на Арсенал

0
Пјер Емерик Обамејанг денеска не се појави во тимот на Арсенал на дуелот со Саутемптон, откако Микел Артета реши да го отстрани капитенот...

Прва жртва на релито Дакар, француски мотоциклист почина на пат кон...

0
Францускиот мотоциклист Пјер Шерпан кој во седмата етапа на релито Дакар доживеа тешка несреќа, почина за време на транспортирањето од болницата во...

Почина модниот креатор Пјер Карден

0
Францускиот моден креатор Пјер Карден почина денеска на 98-годишна возраст, јави дописникот на МИА од Париз. Францускиот моден дизајнер Пјер Карден е мртов, објави...