таг: протестираше

Србите во Косово протестираа против одлуката на Курти да не се...

0
Српската заедница протестираше на северот на Република Косово, против, како што рекоа, кршењето на бриселскиот договор од страна на премиерот Албин...

Фенербахче се жали на судење на натпреварите од Евролигата

0
Раководството на Фенербахче протестираше до Евролигата поради судењето на натпреварите на истанбулскиот клуб. Соопштение за незадоволството од судењето е објавено на официјалната веб-страница...