таг: проследено

(ВИДЕО) Колапс во САД поради ледена бура – откажани летови и...

0
Зимското невреме проследено со ледена бура вчера парализира поголем дел од САД, поради што беа откажани повеќе од 1 700 летови...

ФОТО: Силно невреме ја погоди Италија, земјата ги „голта“ автомобилите, куќите...

0
Големо невреме проследено со обилни врнежи и силен ветер погоди делови од Ломбардија на северот од Италија. Погодено е подрачјето на популарното...