таг: промовира

МЗТ Скопје со американско дуо на бековските позици

0
Македонскиот шампион МЗТ Скопје промовира уште двајца странци, кои според нивните пишувања ќе бидат последни за новата сезона. Се работи за американско дуо...

Логан Сарџент го менува Латифи кај Вилијамс

0
Формула 1 тимот на Вилијамс го промовира својот втор возач за сезоната 2023, во името на Логан...

Мадуро промовира капки од мајчина душица како чудотворен лек против Ковид-19,...

0
Венецуелскиот претседател, Николас Мадуро, промовира „чудотворен лек“ за кој тврди дека лечи од Ковид-19 без несакани ефекти, а овие тврдења, сепак, не се...