таг: промени

Три знаци есенва ги очекува огромна среќа

0
Радикални промени и нови искуства кои ќе им го збогатат животот, среќа и...

Разделба со дури осум фудбалери, тимот добива нов лик!

0
Со сериозни промени во играчкиот кадар Шкупи ќе ја очекува сезоната 2023/23 во Првата македонска...

Промени на АТП листата, Алкараз и Медведев пред Ѓоковиќ

0
Големи промени се случија на АТП листата по завршувањето на Мастерсот во Рим. Титулата во...

ЕУ е чекор поблиску до построго регулирање на вештачката интелигенција

0
Ова доведе до голем број значајни промени на Законот во последен момент. Забележани се нови потенцијални опасности до кои може...

Неочекувано високите температури на океаните ги вознемирија научниците – „Ова е...

0
Научниците кои се занимаваат со климатските промени се загрижени во последните неколку недели од фактот што температурите на површината на морето...

Макрон: Протестите нема да ги запрат реформите

0
Протестите нема да ги запрат пензиските реформи или други промени во политиката, рече...

Дали вештачката интелигенција може да се користи за борба против дезинформациите?

0
реклама КЛИМАТСКИ промени, корона и војна во Украина – количината на дезинформации расте со секоја...

Климатските промени би можеле да ја чинат Германија до 900 милијарди...

0
Климатските промени би можеле да ја чинат Германија до 900 милијарди евра (957...

Песков отфрли промени во статусот на Херсон: Областа останува дел од...

0
Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска отфрли какви било промени во статусот на Херсонската област...

Климатолозите тврдат дека летниот мраз на Арктикот ќе исчезне до 2050...

0
Климатските промени забрзано ги топат замрзнатите региони во светот, а најзагрозен е летниот арктички морски мраз, кој сигурно ќе исчезне до 2050 година, се вели во...