fbpx

таг: „Промахонас“

Грција вечерва ги дочека првите анти-ковид вакцини: Во недела почнува т.н....

0
Грција, преку преминот „Промахонас“ на грчко-бугарската граница, вечерва го дочека првиот камион со пратка од 9.750 дози на вакцината против ковид-19, а...