таг: продаде

Сити тргна по Ансу Фати, Барселона бара 100 млн евра

0
Барселона летово може да го продаде Ансу Фати, еден од најталентираните играчи во моментов, за...

„Сунинг“ e подготвен да го продаде клубот, за да ги покрие...

0
Откако Масимо Морати одлучи да го продаде Интер во 2013 година, италијанскиот клуб помина низ многу турбулентни...

САД подготвени да одобрат продажба на оружје за Тајван во вредност...

0
Американската администрација е подготвена на Тајван да му продаде оружје во вредност од над една милијарда долари, бидејќи тензиите меѓу САД...

Менсел го продаде своето Ферари за 3.2 милиони евра!

0
Поранешниот Ф1 шампион, Најџел Менсел на аукција го продаде своето Ферари 640 со кое возеше во Ф1...

Голема чистка во Реал – Анчелоти продава дури седум фудбалери

0
Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти реши да продаде дури седум играчи за да собере пари за нови трансфери. Реал сака на...

Неочекувано – Реал продава тандем од 100 милиони, Перез подготвува револуција!

0
Реал Мадрид е подготвен да продаде двајца играчи наредното лето, кои сите ги најавуваа како иднината во „кралскиот“ клуб. ...

Руиз може да си оди од Наполи за 50 милиони евра

0
Наполи е подготвен да го продаде Фабиан Руиз, откако преговорите за нов договор влегоа во „ќорсокак“, јавија италијанските медиуми, додавајќи оти цената што...

Динамо Дрезден продаде 72.000 влезници за натпревар без публика

0
Германскиот третолигаш Динамо Дрезден продаде дури 72.112 влезници за натпреварот од второто коло во националниот куп против Дармштад, одигран во вторникот пред празни...