таг: провинција

Десетици повредени во земјотрес во Турција

0
Силен земјотрес утрово ја погоди северозападната турска провинција Дузче во кој се повредени 35 луѓе,...

Силен земјотрес ја погоди и Индонезија

0
Силен подморски земјотрес денеска ја погоди северната индонезиска провинција Ацех, но нема извештаи за големи...

Откриен најголемиот подземен град во светот, еве каде се наоѓа

0
Во областа Мидјат, во југоисточната провинција Мардин, археолозите открија пештера што е само почеток на тунел со многу ходници што водат...

Мистериозна болест во Канада, десетици луѓе страдаат од симптоми слични на...

0
Повеќе од две години, десетици луѓе во канадската провинција Њу Бранзвик страдаат од вознемирувачка низа невролошки симптоми што поттикна шпекулации дека...

Во канадски Квебек ќе се воведе посебен данок за невакцинираните

0
Во канадската провинција Квебек во наредните недели ќе се воведе посебен данок наречен „здравствен придонес“,...

(ВИДЕО) Кина евакуираше 120 илјади лица поради поплавите

0
Околу 120 илјади лица се евакуирани од кинеската провинција Шанси поради поплавите што го зафатија...

Во Кина регистриран прв случај на птичји грип Х10Н3 кај човек

0
Маж од источната кинеска провинција Џиангсу е потврден како првото лице заразено со вирусот Х10Н3 од птичји...

„Црвената плажа“ изгледа волшебно, но на неа нема пливање: Нереалните сцени...

0
Лиаонинг, североисточна провинција Кина, е многу популарна туристичка дестинација за време на есента, поради природниот феномен на реката Шуангтаизи. Панчин е најголемото...

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана...

0
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна...