fbpx

таг: проблеми

Салцбург има големи проблеми: Дури 15 заразени пред средбата со Баерн

0
Актуелниот австриски фудбалски шампион Ред Бул Салцбург има големи проблеми со коронавирусот. Во клубот се заразени дури...

Најдобрите 6 витамини кои можат да го намалат стресот

0
За да спречиме можни проблеми предизвикани од стрес, може да ги промениме навиките и рутините во текот на денот, да внесуваме повеќе витамини...

(ВИДЕО) Половина метар снег ја парализира Атина – втор неработен ден...

0
Поради невремето Елпида и снегот што предизвика сериозни проблеми, иако снежната покривка не надминува половина метар, во областа Атика, поширокиот регион...

Нови ковид проблеми на ЕП, сега “настрадаa” Франција, Данска и Шпанија

0
Нови проблеми и ковид-позитивни тестови на ракометното Европското првенство во Унгарија и Словачка. Откако во претходните денови селекциите на Германија и Исланд...

Портланд два месеци без најдобриот кошаркар

0
Портланд е во големи проблеми, бидејќи остана без најдобриот кошаркар Демиен Лилард. Одличниот плејмејкер е лидер на тимот на теренот, со неверојатни...

Кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта во следниот...

0
Еден од најчестите проблеми кога станува збор за одржување на партнерските односи е лошата комуникација како и неможноста да се донесат заеднички одлуки....

Добри вести: Сите ракометари и стручниот штаб негативни на коронавирус

0
Додека речиси сите учесници на претстојното Европско првенство имаат проблеми со позитивни на коронавирус, македонската ракометна репрезентација нема ниту еден негативен тест. ...

Вујовиќ: Европското првенство треба да биде откажано

0
Голем број ракометни репрезентации имаат многу проблеми поради коронавирусот пред почетокот на Европското првенство, а можноста за нови позитивни случаи само ја комплицира...

Проблеми со коронавирусот и во Баерн Минхен, позитивни четворица фудбалери

0
Германскиот  фудбалски шампион Баерн Минхен се соочува со проблеми со коронавирусот. Тимот се комплетираше по божиќните и новогодишните празници, но на последните...

Серија А може да го одложи дербито помеѓу Јувентус и Наполи

0
Коронавирусот откако повторно почна да прави големи проблеми во Англија, ситуацијата како да почнува да се влошува и во Серија А. Во...