таг: пријавување

Фенербахче не го пријави Алиоски за Лига Европа?!

0
Преодниот рок во Турција уште е отворен, но рокот за пријавување на фудбалери во европските клупски натпреварувања...

Во Грција ќе се отвори платформата за вакцинација на децата над...

0
Отворање на платформата пријавување за вакцинација на децата од 12 до 15 години, најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во разговор со граѓаните од...

Како да се пријавите за вакцинација во Србија?

0
Процесот за пријавување за вакцинација во Србија е многу едноставен. Го потполнувате третото поле за странски државјани кои не живеат во Србија....

Фајзер ја тестира својата вакцина за можна употреба кај деца

0
Фајзер заврши со пријавување на деца на возраст од 12 до 15 години за студија за тестирање на вакцината против Ковид-19, со оглед...

Специјална платформа за пријавување за вакцинација на граѓаните во Грција

0
Специјалната платформа за пријавување и закажување термин за вакцинација во Грција, попладнево ќе биде пуштена во употреба, а следната седмица, на 20 јануари...