fbpx
12 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: пријавување

Фајзер ја тестира својата вакцина за можна употреба кај деца

0
Фајзер заврши со пријавување на деца на возраст од 12 до 15 години за студија за тестирање на вакцината против Ковид-19, со оглед...

Специјална платформа за пријавување за вакцинација на граѓаните во Грција

0
Специјалната платформа за пријавување и закажување термин за вакцинација во Грција, попладнево ќе биде пуштена во употреба, а следната седмица, на 20 јануари...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
30 %
7.2kmh
0 %
нед
9 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави