fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: пријави

Во Франција вирусот се шири, се повеќе смртни случаи во болниците

0
Франција во последните 24 часа пријави 19.814 нови случаи на коронавирус, во споредба со 21.703 ден претходно, но таа бројка останува далеку...

Рекорд на дневно ниво од почеток на пандемијата: В. Британија пријави...

0
Велика Британија пријави рекордни 41.385 нови случаи на коронавирус, додека болниците ги откажуваат сите процедури што не се итни и се борат...

Израел пријави четири случаи со новиот вид на коронавирусот

0
Израел денеска пријави четири позитивни случаи на новиот вид на ковид-19, кој се појави во Велика Британија, пренесува Ројтерс. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави