таг: пријави

Случај на кравјо лудило во Холандија

0
Холандија пријави случај на говедска спонгиформна енцефалопатија (БСЕ) на сточарска фарма, нагласувајќи дека...

Во Кина рекордни 32 695 нови случаи на инфекција со коронавирус

0
Кина денеска пријави 32 695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции,...

Вирусот се врати: Кина објави рекордни 32.695 случаи на ковид-19

0
Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија...

Кина бележи шестмесечен врв на случаи на коронавирус

0
Кина вчера го пријави својот најголем број случаи на коронавирус во послед ните шест месеци,...

Потврден првиот смртен случај од мајмунски сипаници во Европа

0
Шпанија го пријави првиот смртен случај од мајмунски сипаници во Европа, објави Министерството за здравство на земјата. Бразил, исто така, ја објави...

Еден милион жители изолирани во земјата каде што започна KОВИД-19

0
Кинескиот град Вухан изолира речиси милион луѓе откако пријави четири асимптоматски случаи на коронавирус. ...

Северна Кореја пријави над 250 илјади нови случаи на треска

0
Северна Кореја пријави уште 269 510 случаи со симптоми на треска и уште шест смртни случаи, објавија денеска државните медиуми откако...

Русија со рекорден број на заболени од ковид

0
Русија денеска пријави повеќе од 124.000 инфекции на коронавирус, што претставува највисокиот дневен...

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

0
Голем број пријави за недостапност на Фејсбук, исто така, може да се видат на downdetector.com и други слични страници. Ова се услуги...

Австралија – Рекорден број на инфекции, а низок процент на вакцинација

0
Австралија денес пријави рекорден број на нови случаи на коронавирус за оваа година, а многу заразната варијанта...