таг: притворениот

„Катимерини“: Грција блокирала одбранбен договор ЕУ-Албанија

0
Поради случајот со притворениот градоначалник на албанскиот град Химара Фреди Белери, Грција блокирала одбранбен договор меѓу Албанија и Европската Унија, пишува...

Сопругата на Навални загрижена за неговото здравје: Тој едвај зборува

0
Сопругата на притворениот руски опозиционер Алексеј Навални вели дека се повеќе е загрижена за неговото здравје откако...