таг: присуство

Франција ќе ги повлече своите војници и амбасадорот од Нигер

0
Францускиот претседател Емануел Макрон најави завршување на француското воено присуство во Нигер. Воената...

Зајакнете ја вашата врска: Со помош на овие три едноставни совети,...

0
Физичкото присуство на партнерот е еден од предусловите за успешно функционирање на врската. Потрудете се да поминувате повеќе време заедно, направете вечера, поканете...

Децата да се вратат во школите повикуваат УНИЦЕФ и УНЕСКО

0
Училиштата треба да обезбедат настава со физичко присуство, без бариери за пристап и без да налагаат вакцинација...

Во понеделник прва трилатерална средба Србија- Грција- Кипар во Белград

0
Во присуство на шефот на грчката и кипарската дипломатија Никос Дендиас и Никос Хрисодулидис, кои ќе отпатуваат за Србија, во понеделник во Белград...

Демонстрации и оклопни возила на улиците на Мјанмар

0
Апсењата, зголеменото полициско присуство на улиците и оклопните возила не ги спречија демонстрантите во Мјанмар повторно да...

Потрага по „британскиот сој” на корона вирусот во Македонија

0
Утврдување на присуство на мутирани соеви на SARS-CoV-2 во Македонија. Како одговор на појавата на нов вирусен суб-тип со зголемена преносливост...

Првата пратка вакцини од „Фајзер/БиоНТек“ пристигна во Грција, утре започнува вакцинацијата...

0
Со полициско обезбедување и во присуство на заменик- министерот за цивилна заштита Никос Хардаљас, на граничниот премин „Промахонас“ на границата...

Нема траги од алкохол и дрога, објавен резултатот од токсиколошкиот наод...

0
Марадона беше тестиран за присуство на наркотични средства и алкохол во неговата крв, но беше откриено застрашувачко откритие. Истрагата за...