таг: пристигнал

Млечен заб стар 54.000 години менува сѐ што знаеме за првите...

0
Хомо сапиенсот пристигнал на територијата на неандерталците во Европа многу порано отколку што се мислеше, според археолошката студија објавена во списанието Science....

ПРИНЦОВИТЕ СЕ СОСТАНАА: Еве како помина средбата на Вилијам и Хари...

0
Принцот Хари во петокот пристигнал во Британија, точно 5 дена пред свечената церемонија на откривање на статуата посветена на неговата мајка, принцезата Дајана....

Непознат вид на ковид-19 откриен во Јапонија, се разликува од другите...

0
Маж кој пристигнал во Јапонија од Филипините во февруари бил заразен со нов вид на вирусот ковид-19, соопшти денеска Министерството за здравство на...

Нов и досега непознат сој на коронавирусот откриен во Јапонија

0
Маж кој пристигнал во Јапонија од Филипините во февруари бил заразен со нов вид на вирус, соопшти денеска Министерството за здравство на Јапонија,...