fbpx
8 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: припадници

Специјалци во зградата на Судот во Нови Сад, сомнеж за подметната...

0
Припадници на специјалните единици на српското Министерство за внатрешни работи упаднаа во зградата на судот во Нови...

(ВИДЕО) Тројца американски војници загинаа при пад на хеликоптер

0
Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк,...

Талибанците убиле најмалку десет авганистански војници во напад во провинцијата Кундуз

0
Најмалку десет припадници на авганистанските безбедносни сили се убиени кога талибанците нападнале контролен пункт во северната провинција Кундуз, соопштија денеска авганистанските власти. ...

Почнува најголемото судење против италијанската мафија во изминатите 30 години

0
Повеќе од 350 припадници на мафијата, политичари, правници, бизнисмени и други обвинети ќе се појават на суд во јужниот калабриски град Ламези Терме....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
39 %
4.1kmh
0 %
нед
7 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави